Można zaobserwować, że osoby dorosłe z roku na rok coraz częściej dążą do tego, aby wśród prezentów na święta znajdowała się przynajmniej jedna książka. Jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji? Jakie pozycje warto wziąć pod uwagę wybierając prezenty pod choinke dla dziecka?

Księga emocji

Jest to książka, która sprawi, że dzieci będą w stanie nie tylko obłaskawić targające nimi emocje, ale również zrozumieć je. W ten sposób zostaną wyposażone praktycznie na całe życie w wiedzę umożliwiającą im odpowiednio kierować swoim postępowaniem, a także zrozumieć samych siebie. Należy mieć świadomość, że w omawianej pozycji znajduje się aż dwadzieścia opowiadań i trzydzieści zestawów podpowiedzi dotyczących tego, jak pociecha powinna radzić sobie z emocjami. 

Pierwsze listy od Feliksa

Jest to z kolei pozycja skierowana przede wszystkim do najmłodszych. Ogromnym atutem tej książki jest jej trwałość. Z kolei głównym bohaterem jest podróżujący po całym świecie królik Feliks. Wysyła on także listy do dzieci, które znajdują się w omawianej książce. Rodzice mogą mieć całkowitą pewność, że całość będzie odpowiednio dostosowana do poziomu maluchów. Nie można zapomnieć, że w pozycji zostały poruszone niezwykle istotne elementy edukacji związane z rozwojem mowy. W najprostszym możliwym ujęciu ich zadaniem jest zachęcenie dzieci do dźwiękonaśladownictwa.

Pan Kluska i żaglowiec

Książka rekomendowana jest wszystkim rodzicom, których dzieciom niezwykle trudno jest rozstać się z różnymi zabawkami, rzeczami i przedmiotami. Pan Kluska również uwielbiał wszystko zbierać. Niestety w jego domu w pewnym momencie zabrakło miejsca dla niego. Następnie podczas burzy żaglowiec porwał głównego bohatera w niezwykłą podróż, która uświadomiła go, że nie potrzebuje wszystkiego. 

Cii… Smoczyca śpi

Jest to kolejna pozycja skierowana do najmłodszych. Warto wiedzieć, że jest ona świetną usypianką. Prezenty pod choinke dla dziecka kupisz w sieci. Pozwala rodzicom wyciszyć maluchy przed snem za pomocą doskonałej zabawy. Zadaniem dzieci jest bowiem wykonać poszczególne zadania, by przypadkiem nie obudzić Smoczycy.