Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że ośmiolatkowie uwielbiają nie tylko rywalizację, ale także różnego rodzaju wyzwania. Ogromną przyjemność sprawia im także chwalenie się wiedzą na poszczególne tematy przed rówieśnikami. Bardzo dobrym rozwiązaniem może być podarowanie ośmiolatkowi na Mikołaja właściwej książki. Jakie pozycje najlepiej zdadzą egzamin, jako prezenty pod choinke dla dziecka?

„Calvin i Hobbes” 

Rekomendowane jest przede wszystkim zapoznanie się z całą serią. Poruszona jest tutaj tematyka przygodowa, szkolna i rodzinna. Na rynku dostępne są również inne bardzo ciekawe tytuły. Doskonałymi przykładami mogą być: „Tytus, Romek i Atomek” oraz „Asteriks i Obeliks”. Rodzice i dzieci mają zatem w czym wybierać. Należy mieć świadomość, że wspomniane komiksy rządzą się swoimi prawami. 

„Antykwariat Pod Błękitnym Lustrem” 

W momencie, gdy dziecko będzie potrafiło już samodzielnie czytać, świetnym rozwiązaniem może być zainteresowane go książkami poruszającymi zagadki detektywistyczne, historyczne czy naukowe. Godny uwagi jest fakt, że ośmiolatkowie uwielbiają tego rodzaju historie praktycznie w każdym wydaniu. Nie można zapomnieć, że dzieci uwielbiają, gdy czytają im rodzice. 

„Pionierzy, czyli poczet niewiarygodnie pracowitych Polaków” 

Jak wiadomo, zdecydowanie łatwiej będzie dziecku znaleźć zainteresowania, a także marzyć o przyszłym zawodzie, gdy będzie znało dokonania innych. Doskonała propozycją mogą być biografie znanych ludzi, które zostały napisane bardzo prostym językiem. Należy zaznaczyć, że obecnie na rynku dostępnych jest bardzo dużo książek, które prezentują życiorysy znanych ludzi. 

„Mity greckie dla dzieci” 

W najprostszym możliwym ujęciu jest to ogromna księga z przygodami postaci, które były w pewnym sensie prekursorami dzisiejszych superbohaterów. Mity napisane w ciekawy sposób mogą być bardzo ciekawą propozycją dla ośmiolatka. Rekomendowane jest również sprezentowanie dziecku niezwykle artystycznego wydania słowiańskiej mitologii – “Przygody słowiańskich bogów”.